DjGucio - 2009-06-23 15:48:56

M³ody Egipcjanin obci±³ sobie penisa ze z³o¶ci

25-letni Egipcjanin odci±³ sobie ze z³o¶ci penisa po tym, jak jego rodzina nie wyrazi³a zgody na ¶lub z dziewczyn±, która pochodzi³a z ni¿szej klasy spo³ecznej - donosi "San Fransico Gate".
Po nieudanych dwuletnich negocjacjach z ojcem, mê¿czyzna rozgrza³ nó¿ i poæwiartowa³ swój organ rozrodczy - poinformowa³a policja w swoim o¶wiadczeniu.

M³ody mê¿czyzna pochodzi z zamo¿nej rodziny z po³udniowej prowincji Egiptu Qena, jednej z najbiedniejszych i najbardziej konserwatywnych rejonów kraju - podaje "San Fransico Gate".

Mê¿czyzna zosta³ szybko przewieziony do szpitala, ale lekarze nie byli w stanie przy³±czyæ odciêtej czê¶ci. Anonimowy informator doda³, i¿ mê¿czyzna nadal pozostanie w szpitalu.

Tradycyjne ma³¿eñstwa w tej konserwatywnej, po³udniowej czê¶ci Egiptu s± zawierane pomiêdzy cz³onkami tych samych warstw spo³ecznych i rzadko zdarzaj± siê tam zwi±zki z mi³o¶ci.


Rosyjska milicja odnalaz³a piêcioletni± dziewczynkê, która przez niemal ca³e ¿ycie mieszka³a w pokoju wy³±cznie w¶ród psów i kotów. Dziecko nigdy nie wychodzi³o na zewn±trz.

Natasza nie mówi i na¶laduje wiele zachowañ zwierz±t, z którymi siê chowa³a. Gdy pojawili siê policjanci, dziewczynka zaczê³a szczekaæ i skakaæ na nich. Dziecko ma piêæ lat, ale wygl±da na dwa.

Trzypokojowe mieszkanie w Czycie na Syberii, w którym j± trzymano, nie mia³o wody, ogrzewania ani kanalizacji. Dziecko nie by³o myte. Jak dodaje RIA Novosti nie dostarczano mu równie¿ odpowiedniej do normalnego rozwoju ilo¶ci jedzenia.

Matka dziecka zosta³a przes³uchana, ojca jeszcze nie odnaleziono. ¦ledztwo dotyczy równie¿ innych krewnych m.in. dziadka i babci. Rosyjska agencja podaje, ¿e wszystkim grozi maksymalnie kara do trzech lata wiêzienia.

Natasza jest teraz w sierociñcu pod opiek± psychologów. RIA Novosti pisze, ¿e dziecko ma du¿y apetyt, ale nie potrafi je¶æ inaczej, ni¿ wprost z talerza.

Agencja Reutera przypomina, ¿e wychowywane w podobnych warunkach dzieci nawi±zuj± zazwyczaj silne wiêzy ze zwierzêtami, w¶ród których ¿yj±. Prze¿ywaj± ogromn± traumê przy przej¶ciu do normalnych kontaktów z lud¼mi.





------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------






B³ona dziewicza nie istnieje!




Panowie je¿eli jest na ¶wiecie jakikolwiek kraj, w którym osi±ga siê szczyty absurdu w sferze seksualnej to bez w±tpienia tym krajem jest Szwecja.


Zd±¿yli¶my siê ju¿ przyzwyczaiæ, ¿e w tym pañstwie „zbrodni±” jest przytrzymanie przez faceta drzwi przed wchodz±c± pani±, czy podanie kobiecie p³aszcza.

Je¿eli jednak my¶licie, ¿e na tym koñczy siê panteon bzdur, które mog± wymy¶liæ feministki to zapewne za chwilê prze¿yjecie ciê¿ki szok.

Byæ mo¿e ju¿ nied³ugo, Szwecja bêdzie pierwszym „cywilizowanym” krajem na ¶wiecie, w którym fizjologiczny proces defloracji, nie bêdzie ju¿ procesem przebijania b³ony dziewiczej, ale procesem zdjêcia „wianuszka pochwowego”. Mimo, ¿e nijak to siê ma do stosowanej medycznej terminologii.

Jak podaje „Rzeczpospolita” zdominowane przez feministki i sfeminizowanych facetów Szwedzkie Stowarzyszenie do Spraw Edukacji Seksualnej oficjalnie zaproponowa³o zmianê nazwy b³ony dziewiczej. W feministycznej nowomowie, funkcjonuj±cy od wieków termin ma zostaæ zast±piony okre¶leniem „wianuszek pochwy”.

Wed³ug tego „szacownego” stowarzyszenia to w³a¶nie „mit o b³onie dziewiczej” poczyni³ „zbyt wielkie szkody przez wiele lat – Powsta³, by kontrolowaæ wolno¶æ kobiety i jej seksualno¶æ” – ocenia³ jeden z cz³onków zarz±du organizacji.

Zdumiewaj±ca jest wypowied¼ Āsy Regnér szefowa stowarzyszenia, która zakomunikowa³a, i¿ raz na zawsze trzeba powiedzieæ: „b³ona dziewicza nie istnieje”.

Zmiana nazwy, nasunê³a konieczno¶æ stworzenia przez organizacjê nowego podrêcznika do wychowania seksualnego. Mo¿emy w nim miêdzy innymi przeczytaæ, ¿e „Niewinno¶æ to niejasne pojêcie, które snuje siê wokó³ mitów o kobiecej seksualno¶ci, której organizacja siê przeciwstawia” . Organizacja t³umaczy: „Z tego wzglêdu, ¿e niewinno¶æ kojarzy siê z heteroseksualnym spojrzeniem na seks i ogranicza jedynie do stosunku miêdzy kobiet± a mê¿czyzn±”

Co gorsze zmiana nazwy b³ony dziewiczy cieszy siê poparciem szwedzkiego rz±du, a w szczególno¶ci pani minister (ministery?) ds. równouprawnienia i integracji Nyamko Sabuni, która wyzna³a, ¿e bêdzie „bardziej ni¿ chêtnie, u¿ywa³a s³owa wianuszek pochwowy”.

„ Dziewczyny nie powinny przechodziæ przez zabiegi chirurgiczne, by sprostaæ ¿±daniom bycia dziewic±, i troszczyæ siê o b³onê, która nie istnieje ” – stwierdzi³a Nyamko Sabuni.

Jak podaje „Rz”: „Próba wykre¶lenia b³ony dziewiczej ze szwedzkiego s³ownika to bynajmniej nie sprawa bez precedensu. Jaki¶ czas temu forsowano tu zmianê nazwy ¿eñskich narz±dów p³ciowych.”

Nie dawno sztokholmska studentka renomowanej szko³y design i sztuki umie¶ci³a ów nowy wyraz okre¶laj±cy kobiece genitalia na balonie, którym przelecia³a nad miastem. Ten happening potraktowano jako wydarzenie sankcjonuj±ce ow± now± nazwê.

No có¿ pozostaje nam ¿ywiæ nadzieje, ¿e szwedzkie feministki nie pokusz± siê o zmienianie nazwy tego co tak wa¿ne dla facetów. Jako¶ dziwnie by³oby nam podczas porannej wizyty w ubikacji, patrzeæ na co¶ co byæ mo¿e, wed³ug tych pañ nazywaæ siê powinno: „witka mózgowa”, „przysadka pachwinowa”, „kolec nieszczê¶cia” czy mo¿e po prostu „poskramiacz wianuszków pochwowych”.




------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------





Jak podzieliæ siê z przyjació³mi swoim dobrym nastrojem? Jak wyró¿niæ siebie w¶ród innych kontaktów u kogo¶ w komunikatorze? Teraz mo¿na to zrobiæ graficznie ustawiaj±c obrazkowy opis, który zobacz± wszyscy znajomi na li¶cie kontaktów w Gadu-Gadu.

Opisy w Gadu-Gadu to ju¿ legendarne krótkie teksty, masowo ustawiane przez u¿ytkowników na swoich numerach GG. Od lat robi± furorê w sieci i staj± siê ikonami internetowej kultury. Opisom po¶wiêcono specjalne serwisy www, wydano nawet ksi±¿ki. W¶ród tysiêcy opisów mo¿na znale¼æ pasuj±ce na ka¿d± okazjê ; ¶mieszne, smutne, dla m³odych i starszych, szkolne, biznesowe. Pionowe i poziome. Zbiór opisów powstaje z ka¿dym dniem i tworzony jest przez samych u¿ytkowników, którym nie brakuje wyobra¼ni i poczucia humoru. Czasami jednak s³owa to za ma³o. Dziêki nowej wersji komunikatora Nowe Gadu-Gadu od dzisiaj u¿ytkownicy mog± korzystaæ z nowej, atrakcyjnej formy opisów graficznych. Za ich pomoc± mo¿na pokazaæ nastrój, zobrazowaæ my¶li, podkre¶liæ to, co jest wa¿ne w³a¶nie w danej chwili. To zupe³nie nowy sposób wyra¿ania siebie i wyró¿nienia na li¶cie kontaktów.




------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




Korea P³n. zapowiedzia³a, i¿ nigdy nie porzuci swojego programu atomowego a jakiekolwiek formy blokady kraju bêd± oznacza³y wypowiedzenie wojny - podaje agencja afp.

Korea P³n. w odpowiedzi na plan zaostrzenia sankcji zapowiedzia³a, i¿ nie zamierza zaprzestaæ wzbogacania plutonu oraz dodatkowo rozpocznie wzbogacanie uranu, który w ca³o¶ci zostanie przeznaczony do celów zbrojeniowych, a jakakolwiek blokada bêdzie oznacza³a wypowiedzenie wojny - informuje agencja afp.

- Przetworzyli¶my ju¿ 1/3 prêtów paliwowych z reaktorów - poinformowa³ ambasador Koreii P³n. przy ONZ

Wczoraj Chiny nalega³y na Koreê P³n. by zrezygnowa³a z programu zbrojeñ nuklearnych - powiedzia³ w Nowym Jorku chiñski ambasador przy ONZ, Zhang Yesui.
Zhang doda³, ¿e rezolucja Rady Bezpieczeñstwa ONZ przyjêta jednog³o¶nie w pi±tek dowodzi "zdecydowanej opozycji" ca³ego ¶wiata wobec nuklearnych ambicji Phenianu.

Ambasador Chin zaapelowa³ do Korei P³n., by zarzuci³a program produkcji broni nuklearnej. - Zdecydowanie wzywamy KRLD (Koreañsk± Republikê Ludowo-Demokratyczn±) do honorowania jej zobowi±zañ dotycz±cych rozbrojenia nuklearnego oraz zaprzestania wszelkich inicjatyw, które mog± (...) pogorszyæ sytuacjê - powiedzia³ Zhang. Zaapelowa³ te¿ do Phenianu o powrót do sze¶ciostronnych negocjacji dotycz±cych denuklearyzacji Korei P³n.

Tak¿e wczoraj USA i Japonia uzgodni³y, ¿e na Koreê P³n. musz± zostaæ na³o¿one surowsze sankcje - powiedzia³ wysoki rang± przedstawiciel japoñskiej delegacji na spotkanie ministrów finansów grupy G8.

Spotkanie odbywa siê w ten weekend na po³udniu W³och, w zwanym "per³± baroku" mie¶cie Lecce.

Sekretarz skarbu USA Timothy Geithner i japoñski minister finansów Kaoru Yosano ustalili, ¿e "sankcje przeciw Korei P³n. nale¿y wzmocniæ" - podaje agencja Reutera.

Minister Yosano powiedzia³ równie¿, ¿e jest "skrajnie zaniepokojony" testami nuklearnymi Phenianu.

Sankcje przewiduj± zakaz eksportu wszelkiej broni z Korei P³n. i importu wiêkszo¶ci rodzajów broni do tego kraju. Kraje cz³onkowskie ONZ maj± kontrolowaæ ³adunek przesy³any z Korei P³n. i w odwrotnym kierunku drog± l±dow±, powietrzn± i morsk± w celu przechwycenia np. materia³ów nuklearnych albo czê¶ci rakiet; rezolucja zobowi±zuje te kraje do przejêcia statku, je¶li padnie podejrzenie ¿e przewo¿± objêty sankcjami ³adunek.

W rezolucji zaostrzono równie¿ sankcje finansowe wobec Phenianu, rozszerzono listê osób i firm pó³nocnokoreañskich, których aktywa finansowe za granic± zosta³y zamro¿one.

Rezolucja mia³a na celu powstrzymanie pó³nocnokoreañskiego re¿imu przed podejmowaniem "kolejnych dzia³añ powakacyjnych". 25 maja Korea Pó³nocna dokona³a podziemnej próby nuklearnej, 4 kwietnia - próby rakiety dalekiego zasiêgu oraz serii prób rakiet krótkiego zasiêgu.

W pi±tek ambasador USA przy ONZ Susan Rice zapewni³a jednak, ¿e amerykañskie w³adze bêd± prosi³y o zgodê na wej¶cie na statek, by go skontrolowaæ. Sprecyzowa³a, ¿e jednostka taka bêdzie kierowana na inspekcjê do najbli¿szego portu, je¶li nie bêdzie mo¿na dokonaæ kontroli na pe³nym morzu.




------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




Na drogach w ¶rodê i w czwartek w 288 wypadkach, zginê³y 32 osoby, a 365 zosta³o rannych. W ci±gu dwóch dni policja zatrzyma³a a¿ 1055 nietrze¼wych kierowców - poda³a Komenda G³ówna Policji.
Dla porównania w ci±gu dwóch pierwszych dni d³ugiego weekendu w 2008 roku - w 242 wypadkach, zginê³o 17 osób, a 310 zosta³o rannych. Wówczas policja zatrzyma³a 702 pijanych kierowców.

Najczêstsze przyczyny wypadków drogowych to alkohol oraz nadmierna prêdko¶æ. Policja apeluje do kierowców o ostro¿n± jazdê, dostosowanie prêdko¶ci do warunków panuj±cych na drogach oraz o niewyprzedzanie "na trzeciego".

Policjanci przez dwa dni mijaj±cego d³ugiego weekendu prowadzili wzmo¿one kontrole w ca³ym kraju. Sprawdzano nie tylko trze¼wo¶æ kierowców, ale i stan techniczny pojazdów oraz na przyk³ad to czy dzieci s± przewo¿one w fotelikach.

W czwartek dosz³o do co najmniej czterech wypadków ¶miertelnych z udzia³em motocyklistów. Policja apeluje do kierowców aut osobowych o zwrócenie szczególnej uwagi na jedno¶lady.

Wzmo¿onego ruchu nale¿y siê spodziewaæ w niedzielê gdy w ca³ym kraju rozpoczn± siê powroty do domów.




------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




Australijski Airbus z 203 osobami na pok³adzie l±dowa³ awaryjnie na wyspie Guam (w zachodniej czê¶ci Oceanu Spokojnego), po tym, jak w czasie lotu nad Pacyfikiem w jego kokpicie wybuch³ po¿ar. Jak poinformowa³ przewo¼nik, nikomu nic siê nie sta³o.

Maszyna typu A330-200 lecia³a z Japonii do Australii. Oko³o czterech godzin po starcie w pomieszczeniu dla za³ogi zauwa¿ono dym i ogieñ.

- Jeden z naszych pilotów u¿y³ ga¶nicy i dokonali¶my awaryjnej zmiany kursu na Guam, gdzie samolot wyl±dowa³ bez wypadku - powiedzia³ rzecznik obs³uguj±cych lot linii powietrznych Jetstar, Simon Westway. Jego s³owa cytowa³o radio w Australii.
Airbus, który wykonywa³ lot, mia³ jedynie dwa lata. Jednak zostanie na wyspie a¿ do czasu ustalenia przyczyn po¿aru - doda³ Westway. Pasa¿erów, g³ównie Japoñczyków, do Australii zabierze inny samolot.

Jetstar jest oddzia³em australijskich linii lotniczych Quantas.

Airbus A330 z 228 osobami na pok³adzie rozbi³ siê w ubieg³ym tygodniu nad Atlantykiem podczas lotu z Rio de Janeiro do Pary¿a.

A tu jeszcze jeden przypadek, ktory wydarzyl sie w tym tygodniu:

Airbus 320 awaryjnie l±dowa³ na Wyspach Kanaryjskich

- S³ysza³am krzyki, wybuch³a panika - mówi pasa¿erka lotu 6201 liniami Iberworld. Prawdopodobnie po¿ar jednego z silników by³ przyczyn± awaryjnego l±dowania Airbusa 320 hiszpañskich linii lotniczych - poda³a agencja AP. Na pok³adzie znajdowa³o siê 189 osób, nikomu nic siê nie sta³o.
Lot 6201 wystartowa³ o godzinie 8:05 czasu lokalnego - poda³a na swojej stronie internetowej telewizja CNN. Ogieñ mia³ pojawiæ siê zaledwie kilka minut po starcie. Maszyna lec±ca z Las Palamas do Oslo zgodnie z procedurami bezpieczeñstwa natychmiast zawróci³a na Wyspy Kanaryjskie i bez problemu wyl±dowa³a.

Samolot by³ w powietrzu oko³o 10 minut. Nikomu z 189 osób znajduj±cych siê na pok³adzie nic siê nie sta³o. Pasa¿erowie maj± polecieæ do stolicy Norwegii inn± maszyna




------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




Stephanie Lazarus zabi³a z zazdro¶ci, z³apano j± po dwóch dekadach dziêki badaniom DNA.

Wielu policjantów w Los Angeles od tygodnia jest w szoku. Sprawczyni± brutalnego morderstwa z 1986 r. okaza³a siê ich ceniona i nagradzana kole¿anka. W ubieg³y pi±tek rano detektyw Stephanie Lazarus jeden z kolegów poprosi³, by zesz³a do pokoju przes³uchañ, bo jeden z zatrzymanych ma nowe informacje na temat prowadzonej przez ni± sprawy. Przed pokojem przes³uchañ Lazarus zgodnie z regulaminem odda³a broñ. Nie spodziewa³a siê, ¿e po chwili to ona bêdzie przes³uchiwan±, a potem formalnie oskar¿on± o zabójstwo w lutym 1986 r. Sherri Rasmussen, jednej z dyrektorek szpitala Glendale.

Gdy 24 lutego 1986 r. John Ruetten wróci³ po pracy do domu, zobaczy³ Sherri, sw± po¶lubion± trzy miesi±ce wcze¶niej ¿onê, le¿±c± martw± na pod³odze, potwornie pobit± i z czterema kulami w ciele. Z domu zginê³o kilka rzeczy.

Gdy kilka dni pó¼niej do domu w s±siedztwie dwóch bandytów w³ama³o siê i pobi³o w³a¶cicielkê, gro¿±c jej broni±, detektywi zajmuj±cy siê zabójstwem Sherri uznali, ¿e to ci napastnicy zamordowali tak¿e j±. Mimo poszukiwañ i 10 tys. dol. nagrody, któr± rodzice Sherri wyznaczyli za wskazanie sprawców, nigdy ich nie znaleziono.

Sprawê zamkniêto, dwójka prowadz±cych j± detektywów w latach 90. posz³a na emerytury.

Jednak od kilku lat w ca³ych Stanach wraca siê do starych, nierozwi±zanych zabójstw. Po pierwsze - powszechna i w miarê tania jest ju¿ technika porównawcza DNA. Po drugie - przestêpczo¶æ jest coraz ni¿sza, zw³aszcza w Los Angeles. Detektywi z sekcji zabójstw dostaj± wiêc do zbadania dawne sprawy. W styczniu dwójka z nich dosta³a sprawê Sherri Rasmussen. W lutym nadesz³y wyniki ¶ladów DNA pozostawionych na miejscu zbrodni. Okaza³o siê, ¿e prawdopodobnym morderc± jest kobieta, a nie dwóch w³amywaczy.

¦ledczy w sprawie sprzed 23 lat zaczêli szukaæ kobiet. Natknêli siê na interesuj±c± wiadomo¶æ, ¿e dziewczyn± Johna Reuttena, zanim ten o¿eni³ siê z Sherri, by³a m³oda policjantka Stephanie Lazarus. Natychmiast sprawie nadano status najwy¿szej tajno¶ci, prócz dwóch detektywów wiedzieli o niej tylko szefowie policji w Los Angeles. Ustalono, ¿e ju¿ w 1986 r. ojciec zabitej podejrzewa³ Lazarus. Dwa tygodnie temu potajemnie pobrano DNA z jej ¶liny. Pasowa³o do próbki z domu zabitej.

Ujawnienie, ¿e morderc± w g³o¶nej æwieræ wieku temu sprawie jest pani detektyw, wywo³a³o w USA sensacjê nie tylko dlatego, ¿e kobiety w ogóle zabijaj± dziewiêciokrotnie rzadziej ni¿ mê¿czy¼ni. Szokuj±ce s± bowiem losy Lazarus przez ponad 23 lata od morderstwa.

Wówczas by³a zwyk³± policjantk± z patrolu, potem awansowa³a, w ostatnich latach by³a bardzo cenionym detektywem tropi±cym z³odziei dzie³ sztuki. Rok temu, po kolejnym sukcesie, pisa³a o niej du¿o prasa w Kalifornii. Przez 25 lat pracy w policji nigdy nie mia³a ¿adnych k³opotów, kilkakrotnie j± nagradzano.

- Nadal nie mogê w to uwierzyæ. Chodzili¶my na piwo, lubi³a ¿artowaæ, by³a ciep³a i serdeczna - mówi³ "LA Times" jeden z jej kolegów policjantów. Lazarus wysz³a za m±¿ za innego detektywa, ma kilkuletni± córkê. Zadziwiaj±ce jest te¿ to, jak mocno ¶ledczy z 1986 r. zlekcewa¿yli sygna³y od rodziców Sherri Rasmussen. Dwa dni temu jej ojciec zorganizowa³ konferencjê prasow±, na której oskar¿y³ policjê z Los Angeles o karygodne zaniedbania.

Podobno ju¿ w lutym 1986 r. mówi³ detektywom, ¿e Lazarus grozi³a jego córce: - Je¶li ja nie mogê mieæ Johna, to nikt nie bêdzie go mia³! Emerytowani detektywi nic takiego sobie nie przypominaj±, choæ wiedzieli, ¿e Lazarus by³a dziewczyn± mê¿a zabitej. Nie potrafi± odpowiedzieæ, dlaczego jej nie przes³uchali.

- Ta sprawa jest dla nas bardzo bolesna - mówi szef policji w Los Angeles William Bratton.

Jedn± z rzeczy zabranych przez mordercê z domu Rasmussen w lutym 1986 r. by³o jej ¶wiadectwo ¶lubu sprzed ledwie trzech miesiêcy. Dzi¶ wiadomo, dlaczego Lazarus wziê³a sobie tak± zdobycz.





------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------





Z ekranów radarów znikn±³ u wybrze¿y Brazylii samolot linii Air France z 228 osobami na pok³adzie. Anonimowy pracownik lotniska w Pary¿u twierdzi, ¿e "nie ma ¿adnej nadziei" na uratowanie zaginionej maszyny.

Airbus 330-200 (lot AF 447) wylecia³ z Rio de Janeiro do Pary¿a o pó³nocy z niedzieli na poniedzia³ek czasu polskiego. Maszyna zniknê³a z ekranów radarów o godz. 8.00 rano czasu polskiego nad Atlantykiem. Rzecznik Air France poda³, ¿e trwaj± poszukiwania samolotu w pobli¿u brazylijskiej wyspy Fernando de Noronha.

- Na lotnisku Roissy panuje bardzo du¿e zaniepokojenie. Samolot znikn±³ z ekranów radarów ju¿ kilka godzin temu. Mog³o doj¶æ do awarii transpondera (urz±dzenia retransmituj±cego sygna³y radarowe), ale taki rodzaj awarii zdarza siê bardzo rzadko. Samolot nie wyl±dowa³ o 11.10, jak przewidywano - poinformowa³y ¼ród³a na lotnisku w Pary¿u ¼ród³o na lotnisku w Pary¿u.

Na pok³adzie by³o - wed³ug jednej z francuskich stacji telewizyjnych - 228 osób: 216 pasa¿erów i 12 cz³onków za³ogi.

www.pgis2010.pun.pl www.evo-cs.pun.pl www.gamedb.pun.pl www.zskielce.pun.pl www.menago92.pun.pl